top of page

Psycholog • Psychoterapeuta • Terapeuta EMDR

mgr Karolina Kowalczyk

Projekt bez nazwy (1).jpg

mgr Karolina Kowalczyk

Zajmuje się diagnozą psychologiczną i pracą terapeutyczną z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne oraz doświadczającymi trudności życiowych. W działalności zawodowej kładzie duży nacisk na praktykę opartą na aktualnych wynikach badań naukowych z zakresu psychopatologii, leczenia zaburzeń psychicznych ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii CBT oraz neuronauki.

 

W pracy z klientem zawsze kieruje się zasadą jego dobra, a podczas sesji tworzy atmosferę zrozumienia, akceptacji i bezpieczeństwa. Członek PTTPB oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. 

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie kliniczne zdobywała biorąc udział w licznych stażach na oddziałach psychiatrycznych dziennych i całodobowych m.in. na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w IPiN w Warszawie, na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym dla Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii.

 

Pracowała w ośrodkach rehabilitacyjnych m.in. na oddziałach rehabilitacji neurologicznej oraz dla osób z przewlekłymi chorobami somatycznymi i neurodegeneracyjnymi. Prowadziła TUS dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Brała udział w projektach badawczych oraz prowadziła warsztaty i wykłady z zakresu psychologii. Obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Konstancinie-Jeziorna oraz w Centrum Psychoterapii i Psychotraumatologii CBTherapy. 

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS spec. Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Ukończyła studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej na UMCS w Lublinie. Aktualnie zdobywa kompetencje psychoterapeuty w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Ukończyła całościowe szkolenie terapeuty EMDR w ramach Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

ZGŁOŚ SIĘ JEŚLI:

  • zmagasz się z depresją, zaburzeniami nastroju,

  • masz trudności z regulacją emocji m.in. zachowania autodestrukcyjne, radzenie sobie ze stresem, nadmierne poczucie winy i wstydu,

  • twoim problemem są zaburzenia lękowe (np. lęki społeczne, paniczne, uogólnione, fobie, zaburzenie obsesyjno – kompulsyjne),

  • chcesz poradzić sobie z niską samooceną, masz negatywne myśli na swój temat,

  • masz trudności w relacjach z innymi osobami i chcesz rozwijać umiejętności społeczne i/lub zachowania asertywne,

  • twoje dziecko ma zaburzenia rozwojowe, problemy w nauce, obniżoną odporność psychiczną,

  • jeśli chcesz wspierać rozwój dziecka,

  • jeśli zachowanie oraz emocjonalność twojego dziecka stają się problemem.

Zrób pierwszy krok do lepszego samopoczucia

Umów się na wizytę już teraz!

bottom of page