top of page

Psycholog • Psychotraumatolog • Interwent Kryzysowy • Terapeuta EMDR

mgr Julia Walatek

Languages: Polish, Ukrainian

Psychoterapeuta Julia Walatek

mgr Julia Walatek

Psycholog, Psychotraumatolog, Konsultant Kryzysowy, Terapeuta EMDR, Specjalista terapii układu nerwowego programem Terapii Neurotaktylnej dr S. Masgutowej, Trener Biznesu.

 

Specjalizuje się w interwencyjnej, jak i psychotraumatologicznej pracy z dorosłymi. Do pracy z człowiekiem podchodzi holistycznie. Poradnictwo psychologiczne często łączy z pracą z ciałem. Takie podejście pozwala skuteczniej i szybciej poradzić sobie z kryzysem, dojść do równowagi. Obszary z którymi pracuje najczęściej to: PTSD, kryzysy, traumy, żałoba i przewlekła żałoba, przemoc, tortury, gwałty, lęki, napięcia, zaburzenia osobowości, zaburzenia funkcjonowania psychosomatycznego. Posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i pracy z ludźmi. W tym czasie towarzyszyła im w odkrywaniu własnego ja, rozwoju, osiąganiu celów zawodowych i prywatnych czy poszukiwaniu drogi życiowej a także wspierała w radzeniu sobie z lękami, w sytuacjach trudnych, stresujących i kryzysowych.  

 

Pracuje w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim.  Pracuje pod stałą superwizją i interwizją. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. ​ 

 

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie w pracy zdobywała na Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym w Szpitalu Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno - Konsultacyjnym przy Sądzie Rejonowym Wydział Rodzinny i Nieletnich w Lublinie, korporacjach i fundacjach.  Aktualnie prowadzi prywatną praktykę “Nietypowe Rozmowy”. Współpracuje z Fundacją Polskie Forum Migracyjne, Fundacją dla Wolności oraz Fundacją Feminoteka wspierając osoby dotknięte przemocą, kryzysem migracji czy uchodźstwa oraz w Centrum Psychoterapii i Psychotraumatologii CBTherapy. 


WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka Psychologii na KULu oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu Matrik. Ukończyła MNRI Terapię Neurotaktylną dr S. Masgutowej. W Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysu uzyskała stopień Konsultanta Kryzysowego. Ukończyła całościowe szkolenie terapeuty EMDR w ramach Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu poznawczo - behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Uczestniczy w licznych szkoleniach, konferencjach.  

ZGŁOŚ SIĘ JEŚLI:

​​

  • doświadczyłeś traumy (np. PTSD, trauma wojenna,  wypadek komunikacyjny, napad, przemoc fizyczna, seksualna, brak akceptacji różnorodności kulturowej, krzywda emocjonalna w dzieciństwie)

  • doświadczasz kryzysu (np. choroby, rozwodu, problemów zawodowych, rodzinnych)

  • jesteś w żałobie lub doświadczasz przewlekłej żałoby 

  • jesteś lub byłeś/aś ofiarą  przemocy w wyniku uzależnienia bliskiej Ci osoby

  • zmagasz się z zaburzeniami nastroju czy objawami chronicznego stresu

  • masz trudność w budowaniu lub utrzymywaniu relacji

  • odczuwasz napięcia w ciele, zmagasz się z objawami psychosomatycznymi

Zrób pierwszy krok do lepszego samopoczucia

Umów się na wizytę już teraz!

bottom of page