mgr Marta Machoś Nowak

• Neurorehabilitacja psychologiczna
4.jpg

tel. 698 299 299

mail: info@cbtherapy.pl

Specjalizuje się w diagnozie i rehabilitacji neuropsychologicznej. Pomaga osobom, u których występują zaburzenia funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego na skutek: wypadków, urazów mózgu, guzów mózgu, chorób układu nerwowego oraz osobom starszym z objawami demencji.

 

Badanie neuropsychologiczne jest wykonywane głównie w celu oceny tzw. funkcji poznawczych (pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo – przestrzennych, funkcji wykonawczych, funkcji językowych). 


Terapia neuropsychologiczna jest przeznaczona dla Pacjentów cierpiących na choroby i zaburzenia neurologicznie, takie jak: udar mózgu, uraz czaszkowo-mózgowy, zaburzeniami mowy o typie afazji,  po operacji neurochirurgicznej, choroby neurodegeneracyjne. 

DOŚWIADCZENIE 

Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywała na Oddziale Neurologicznym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii Warszawie.

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka kierunku Psychologia na Towson University w Baltimore, Maryland, USA.  Dodatkowo, ukończyła studia na kierunku Psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Stale dokształca się w obszarze diagnozy i rehabilitacji neurologicznej poprzez udział w branżowych szkoleniach i konferencjach. 

TERAPIA OBEJMUJE:

- ćwiczenia funkcji wzrokowo-przestrzennych, np. w pomijaniu stronnym.

- ćwiczenia koncentracji uwagi i funkcji wykonawczych

- trening poznawczy dla pacjentów z afazją

- ćwiczenie skierowane na trening pamięci dla osób  z  otępieniami.